• Był sobie świat - "Pudełka" w klasach VII-VIII

            Program Był sobie świat to działanie polegające na indywidyalizacji pracy. Bo....choć każdy ma pudełko, każdy ma konkretne zadania oparte na jakiejś historii, to każdy te zadania na inne. Uczeń w swoim własnym tempie pracuje i w swoim własnym stylu wypracowuje metody. Dziś a najpóźniej jutro zaobserwujemy, że z ławek uczniowie przeniosą się na podłogę, korytarz, poszukaj właściwego dla siebie miejsca i pozycji. Każdy bowiem będzie musiał skupić się na praktycznym działaniu, bo teorię pewnie już zrealizował. Uczniowie korzystają z książek, map, laptopów i telefonów komórkowych. Muszą więc dokonać selekcji materiału, a to jak sami wiemy sprawa dość trudna. Po wczorajszym dniu zadowoleni byli i uczniowie i nauczyciele. Ci pierwsi - bo mogli decydowac, a ci drudzy-bo mogli stanowić tylko oparcie. Ich rola ograniczała się do opieki. A na zadawane przez ucznia pytania odpowiadali w stylu:a jak

          • Innowacja w klasach VII-VIII

            18 marca 2019r. w poniedziałek - Szkoła Podstawowa w Okunicy rozpoczęła realizację Projektu „Pudełka” – innowację edukacyjną. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość realizowania wyznaczonych zadań z różnych dziedzin nauk (matematyki, fizyki, geografii, języków) w nowatorski sposób. W projekcie biorą udział – klasa VII i VIII. Codziennie przez dwie godziny lekcyjne klasy realizują swoje zadania.

          • Bal karnawałowy

            Dziś w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Gościliśmy księżniczki, policjantów, potwory i inne osobliwości. Po zabawie tanecznej miejsce miał pokaz mody karnawałowej, po którym uczniowie zadecydowali o przyznaniu nagród osobom, które najbardziej wyróżniały się swoim strojem. W kategorii chłopców zwyciężył Jakub Kulis, natomiast w kategorii dziewcząt (i kobiet) wielkim krzykiem dzieci oglosiły zwycięstwo Pani Sylwii Węgierek. Najlepiej bawiącymi się osobami zostały dziewczęta z klasy IV- Julia Nykiel i Wiktoria Wójcik. Gratulujemy!!

          • 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

            W dniu 9 listopada 2018r. uczniowie klasy VIII ze SP w Okunicy, pod opieką Pani Agnieszki Godyń, przygotowali uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Podczas apelu cała społeczność uczniowska z Panią dyrektor i nauczycielami odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy VIII zaprosili na przedstawienie, w którym zaprezentowali krótki rys historyczny o drodze Polski do niepodległości. Uczniowie wygłosili piękne wiersze. Pokazano prezentacje pieśni patriotycznych. W występie brali również uczniowie z klasy V. Na zakończenie uczniowie poczęstowali wszystkich pysznymi babeczkami, w które były wbite małe flagi biało-czerwone.

          • Były sobie bajki i baśnie w klasach I-III

            Trzeciego dnia warsztatów modułowych "Były sobie bajki i baśnie" nasi uczniowie wysłuchali oryginalenj wersji baśni "Kopciuszek" i porównali ją z najnowszą kinową wersją. Wskazali na podobieństwa i różnice, co się podobało, co nie... finalnie stwierdzili, że bardziej podoba im się wersja Charlesa Perrault. Następnie wytrwale pracowali nad napisaniem swoich własnych bajek. Powstały naprawdę ciekawe historie, ktore zostaną przedstawione ostatniego dnia modułów.

          • Był sobie człowiek klasy IV-VI

            Cele w języku ucznia:

            1. Stworzysz recepturę, przepis na eliksir zmieniający świat na lepszy.

            2. Poznasz, jak zmieniało się życia człowieka na przestrzeni dziejów.

            3. Dowiesz się o wielkich postaciach epoki renesansu.

            4. Zdobędziesz umiejętność wyszukiwania i łączenia informacji.

            5. Przypomnisz sobie i utrwalisz zagadnienia z nauki o języku: przypadki, związki wyrazowe, wyrazy bliskoznaczne.

          • "Bajki i baśnie"-kl.I-III

            Cele w języku ucznia:

            Poznasz najpopularniejszych bajkopisarzy świata ,ich bajki i baśnie

            Nauczysz się pisać bajki

            Zilustrujesz napisaną bajkę

            "Bajki i baśnie" to pierwszy moduł,który rozpoczyna rok szkolny 2018/2019 i pracę w ramach innowacji pedagogicznej"Było sobie życie".W poniedziałek podczas warunków wyjściowych uczniów klas I-III przywitała Księżniczka na ziarnku grochu i wiele innych bajkowych i baśniowych postaci.Zadanie otwarte nie sprawiło dzieciom problemu,bo kiedy okazało się,że Kubuś Puchatek stracił kolory,uczniowie postanowili pomóc bajkowej postaci je odzyskać.Kolejnym zadaniem w poniedziałek było zaplanowanie pracy na cały tydzień.

          • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów

            Dziś w naszej szkole odbyła się niezykle ważna uroczystość. Święto, które uczciliśmy to Dzień Edukacji Narodowej. Święto wyjątkowe dla nauczycieli, pracowników szkoły oraz dla uczniów. Klasa druga oraz ósma w krótkim skeczu pokazały trudy pracy nauczyciela oraz złożyły serdecznie życzenia wszystkim, którzy odgrywają ważną rolę w nauczaniu, wychowaniu, pracy i funkcjonowaniu szkoły. Wysłuchaliśmy pięknego występu naszego szkolnego chóru. W drugiej części uroczystości zaprezentowały się klasy pierwsza oraz trzecia. Swoim przedstawieniem zainaugurowali wstąpienie pierwszaków do społeczności uczniowkiej, Nasi najmłodsi podopieczni zlożyli uroczyste ślubowanie, a Pani dyrektor pasowała ich na uczniów. Oficjalnie witamy Was wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Okunicy, a wszystkim nauczycielom oraz pracownikom składamy jeszcze raz serdeczne życzenia i podziękowania za Waszą pracę.

          • Rajd "Święto pieczonego ziemniaka"

            Jak każdego roku, 6 października Szkoła POdstawowa w Okunicy była gospodarzem rajdu turystycznego "Święto pieczonego ziemniaka". Wiele szkół zaszczycilo nas swoją obecnością. Po pokonaniu kilku, a nawet kilkunastu kilometrów, uczestnicy rajdu mogli pokazać swoją kreatywność w konkursach plastycznych. Powstały ziemniaczane pieczątki, ludziki z ziemniaków oraz rysunki, na których można poznać ziemniaczaną rodzinkę. Naszych gości przetestowaliśmy również w sprawności fizycznej. Slalom z ziemniakiem czy też zabawa "Przerzuć ziemniaka do sąsiada" cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Po wyczerpujących wyzwaniach, przyszedł czas na odpoczynek przy pieczonej kiełbasce oraz cieście. Na zakończenie szkoły otrzymały pamiątkowy dyplom uczestnictwa i udały się w długą drogę powrotną.

          • Wizyta przedstawiciela PPK

            Uczniowie spotkali się z przedstawicielką Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego mieszczącego się w Pyrzycach, celem propagowania wsród uczniów naszej szkoły segregacji odpadów. Spotkanie miało na celu przedstawienie segregowania odpadów domowych do odpowiednich pojemników oraz pozwoliło uczniom uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. recyklingu. Pod koniec spotkania jednoglośnie stwierdzono potrzebę segregacji produkowanych przez nas odpadów. Przedstawicielka PPK aktywnych uczniów obdarowała gadżetami ekologicznymi, a na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

          • spotkanie z rodzicami

            Drodzy Rodzice, pragnę Państwa poinformować, iż konsultacje z rodzicami odbędą się w dniu 10.10.2018, a nie jak podano wcześniej w dniu 11.10.2018. Za zmianę przepraszam i jednocześnie zapraszam na spotkanie w DNIU 10.10.2018 w godzinach od 16.30 do 17.30. Do Panstwa dyspozycji będą nauczyciele i będzie można porozmawiać indywidualnie o sprawach dla Państwa ważnych.

          • Akcja "Walka z Królem Śmieciem"

            Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Walka z Królem Śmieciem” zorganizowanej przez p. Magdalenę Nizio i p. Joannę Malinowską. Uczniowie podzieleni na dwie grupy (klasy I-III i klasy IV-VIII) aktywnie udzielali się podczas zbiórki i segregacji odpadów przyczyniając się do dbania o środowisko wokół szkoły oraz na wsi, w szczególności przy świetlicy wiejskiej. Dzięki corocznej akcji uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie, jak ważna jest dbałość o środowisko oraz uświadomili sobie w jaki sposób człowiek może przyczynić się to zaniedbania przyrody.

          • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

            3 września to dzień powrotu z wakacji i rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Pani dyrektor Katarzyna Jaszczak oficjalnie rozpoczęłą rok szkolny 2018/2019, a uroczystym apelem uczniowie klas VII oraz VIII zainaugurowali ten ważny dzień, w którym towarzyszyła nam Pani Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska. Był to również wyjątkowy moment dla jednej z naszych nauczycielek-Pani Magdaleny Nizio, od której Pani Burmistrz przyjęła ślubowanie na nauczyciela mianowanego. Serdecznie gratulujemy awansu. Witamy także wśród społecznośći szkolnej pierwszoklasistów, którym życzymy samych sukcesó na początku szkolenj przygody, a wszystkim uczniom udanego i owocnego roku szkolnego.

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

            I już po zakończeniu roku szkolnego. Z tego tego też powodu, o 9.00 w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Przyszli uczniowie i ich rodzice, by wspólnie świętować pożegnać szkołę na 2 miesiące. Jak powiedziała dyrektor Szkoły, Katarzyna Jaszczak- ten rok szkolny był czasem odkrywania i utwierdzania się w przekonaniu, że jeśli się chce- to można, czyli rok szkolny 2017/2018 był czasem udowodnienia, że NIE DA SIĘ można zmienić w DA SIĘ. Przez 10 miesięcy uczniowie szkoły i nauczyciele ale także rodzice ciężko pracowali, by osiągnąć sukces. Dzieciaki doskonaliły kompetencje kluczowe, czyli pracę w grupie, odpowiedzialność za swą pracę, aktywnie uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych tradycyjnych i modułowych....nauczyciele przygotowywali wciąż ciekawe działania, by rozwijać w swych uczniach pasje poznawania a rodzice???? no cóż, RODZICE BYLIz nami i nas wspomagali. Świadczy o tym ich duż

          • BAL TRZECIOKLASISTÓW

            15 czerwca 2018 roku, na uczniów klasy trzeciej czekała niespodzianka. Po godzinie trzynastej, w sali teatralnej rozpoczął się niecodzienny ruch. Z każdą minutą powiększała się liczba rodziców wychowanków pani Małgosi Wilde, a i nie zabrakło również dziadków. Zdziwieni uczniowie wiedzieli tylko ,że w tym dniu wystąpią dla niecodziennych gości i dlatego obowiązywał ich uroczysty strój. - Co tu robią nasi najbliżsi? Pytali panią Małgosię. Po kilku minutach w sali pojawiła się pani Joasia Malinowska, która w drugiej klasie pełniła funkcję wychowawcy , a już dużą niespodzianką była wizyta pani dyrektor Katarzyny Jaszczak. Powoli tajemnica stawała się rozwiązana. Ten dzień, to pożegnanie uczniów z Edukacją Wczesnoszkolną i ich wychowawczynią panią Małgosią. Rodzice przygotowali smakowite łakocie, a chwilą najbardziej ekscytującą było wniesienia ogromnego tortu z palącymi racami. Był to niesa

          • Wycieczka do Wrocławia

            W dniach 6-8 czerwca odbyła się wycieczka szkolna do Wrocławia. Wyjazd o godzinie 5 rano nie stał na przeszkodzie abyśmy byli w dobrych humorach. Wszyscy zwarci i gotowi czekali na odjazd autokaru. Krótko przed godziną 11 dotarliśmy na miejsce i nasza przygodę rozpoczęliśmy od Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie, gdzie zobaczyliśmy wodę z różnych perspektyw. Następnie przejeżdżając zadbanymi ulicami miasta, ukazał się nam Most Zwierzyniecki. W drodze do Hali Stulecia (jedną z najbardziej charakterystycznych wizytówek Wrocławia), nasz przewodnik udzielił nam klika informacji na jego temat. Zaraz po zwiedzeniu Centrum Poznawczego Hali, udało się nam obejrzeć Wrocławskie Fontanny. Jeszcze szybkie przejście pod Pergolą i zabójczo głodni pojechaliśmy autokarem na posiłek. Stamtąd do hotelu i do przydzielonych nam pokoi.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Herb Polski
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 30.04.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 307816