• Czwarty dzień innowacji pedagogicznej "Była sobie rodzinna wieś" w klasach I-III

            W czwartek uczniowie klas I-III układali i zapisywali pytania do wywiadu z sołtysami wsi Brzezin i Ryszewo. Pan Roman Bylina i Pan Lucjan Nykiel przyjęli zaproszenie z przyjemnością, a nasi uczniowie przywitali ich słodkim poczęstunkiem i piosenką. Dzieci przystąpiły do zadawania pytań z wprawą doświadczonych już dziennikarzy! To nie pierwszy raz gdy wykazują się taką umiejętnością... Pełni wrażeń i nowej wiedzy na temat najbliższego środowiska postanowiliśmy, że kolejne spotkanie już wkrótce. Ale żeby mieć siły do natępnych zadań, uczniowie przygotowali zdrową sałatkę warzywną według podanego przepisu .Wykorzystaliśmy tu zdobytą wcześniej wiedzę na temat miar wagi i pojemności.

          • Trzeci dzień innowacji pedagogicznej "Były sobie zwierzęta" klasy IV-VI

            W dniu 22 listopada na zajęciach polonistycznych uczniowie pracowali ze słownikami frazeologicznymi - wyjaśniali znaczenie "zwierzęcych" frazeologizmów i układali z nimi własne zdania. Ponadto przypominali sobie, jak jest zbudowany opis zwierzęcia i redagowali opis psa na podstawie fotografii. Na zajęciach przyrodniczych uczniowie nauczycli się kreślić kontury mapy Polski nanosząc na nią na podstawie informacji zawartych w dodatkowym źródle wiedzy jaką jest internnet- gatunki zwierząt chronionych i zagrożonych w Polsce umieszczając ich nazwy w okreśłonych rejonach Polski, zapoznając się tym samym z podziałem administracyjnym naszego kraju. Na zajęciach matematycznych ćwiczyli zapisywanie liczb systemem rzymskim i arabskim (i odwrotnie) , a także zapoznali się z cechami podzielności liczb wykonując działania matematyczne.

          • Dzień drugi innowacji pedagogicznej "Była sobie rodzinna wieś" w klasach I-III

            21 listopada 2017 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się do gospodarstwa rolnego Pana Piotra Piekoszewskiego. Pan Paweł dzielnie udzielał odpowiedzi na pytania przygotowane przez dzieci. Należy podkreślić, że pytania były trudne, dociekliwe i wymagały od gospodarza wiedzy, skupienia, a i pomysłowości. Uczniowie na żywo uczestniczyli w lekcji przyrody. Obserwowali zwierzęta pochodzące z Indii, Włoch, Japonii, Ameryki Południowej, Francji. Podziwiali również rośliny, które zadziwiły swoim pięknem, różnorodnością i nazwą (np. ”Drzewko Boże”). Na zakończenie spotkania , dzieci podarowały panu Pawłowi Żabę Szczęścia, która mu ma przynieść powodzenie w pracy i w życiu osobistym. Zmarznięci, ale szczęśliwi wróciliśmy z ogromną wiedzą, którą wykorzystaliśmy w pisaniu sprawozdania. Już dzisiaj cieszymy się na kolejne spotkanie z rolnikiem Panem Piotrem Piekoszewskim.

          • "Była sobie rodzinna wieś" klasy I-III

            Cele w języku ucznia

            1.Poznasz historię, tradycje i zwyczaje swojej miejscowości.

            2.Wykonasz sałatkę jarzynową.

            3.Nauczysz się przeprowadzać wywiad.

            Kolejny moduł realizowany w klasach I-III nosi tytuł "Była sobie rodzinna wieś". Dziś, pierwszego dnia na naszych uczniów czekała wystawa,na której znalazły się warzywa, zdjęcia zwierząt gospodarskich, zboża oraz inne skarby ziemi. Nasi podopieczni rozpoznali wszystkie zgromadzone warzywa i nauczyli się rozróżniać rodzaje zbóż. Zaplanowali pracę na cały tydzień. Kolejnym zadaniem dzieci bylo ułożenie i zapisanie pytań do wywiadu z właścicielem gospodarstwa rolnego, do którego udadzą się jutro. Ostatnim zadaniem naszych małych gospodrzy było pokolorowanie i wycięcie przestrzennej świnki. Wszystkie prace znalazły swoje godne miejsce na wystawie.

          • Ślubowanie klasy I

            18 października uczniowie klasy 1 oficjalnie zostali przyjęci do społeczności maszej szkoły. Podczas podsumowania modułów, złożyli uroczyste ślubowanie. W pierwszej kolejności sprawdziliśmy, czy są przygotowani do zmagań czekających na nich w szkole. Uczniowie powiedzeli, czym powienien się charakteryzować idealny uczeń: powienien być grzeczny, dzielny, wytrwały, posłuszny, powinien utrzytmywać czystość na ławce i wokół siebie, pilnie się uczyć. Żeby sprawdzić, czy dzieci spełniają postawione przez siebie wymagania, wychowawca klasy, Pani Joanna Malinowska poczęstowała ich pysznym soczkiem (z cytryny :). Był tak kwaśny, że Pani Asi popłynęły łzy, a nasi dzielni pierwszoklasiści wypili cały sok! Z całych sił kibicowali im rodzice. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że uczniowie zdali egzamin i są gotowi dołączyć do społecznośći uczniowskiej. Pani dyrektor przyjęła ślubowanie i pasowała naszych

          • "Były sobie bajki i baśnie" klasy I-III

            Cele w języku ucznia:

            Poznasz najpopularniejszych bajkopisarzy świata ,ich bajki i baśnie Nauczysz się pisać bajki Wykonasz ilustrację

            Zakończyliśmy pierwsze dni innowacji pedagogicznej w tym roku szkolnym. W klasach I-III moduł nosił nazwę "Były sobie bajki i baśnie". Pierwszego dnia nasi mali uczniowie zaplanowali pracę na kolejne dni.Obejrzeli najstarsze wyprodukowane bajki (z 1937 roku) oraz nowe produkcje. W ten sposób mogli porównać sposób tworzenia i wygląd wizualny bajek.Rozmawiali też na temat najważniejszych wartości w życiu człowieka na podstawie poznanych bajek i baśni.Dzieci nauczyły sie piosenki pt. "Witaj, Panie Andersenie" i stworzyli do niej układ taneczny. Drugiego dnia w grupach napisali własne bajki i narysowali do nich ilustracje. Na zajęciach technicznych wykonali galaretki.Ostatniego dnia modułów uczniowie rozwiązywali zadania z edukacji matematyc

          • Dzień Edukacji Narodowej

            11 października w naszej szkole uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Pan Grzegorz Jasek wyróżnił naszych sportowców, którzy zajęli bardzo wysokie miejsca podczas zawodów zapaśniczych. Dzień Edukacji Narodowej to również czas na docenienie pracy nauczycieli oraz pracowników szkoły, dlatego Pani dyrektor wręczyła zasłużone nagrody za poświęcenie oraz ciężką pracę na rzecz edukacji. Główną częścią uroczystości było przedstawienie przygotowane przez Panią Klaudię Szczepkowską oraz uczniów klas IV-VII. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Dziękujemy wszystkjim gościom, że zechcieliście razen z nami uczcić ten dzień.

          • Rajd turystyczny "Święto pieczonego ziemniaka"

            Jak każdego roku, 7 października Szkoła POdstawowa w Okunicy była gospodarzem rajdu turystycznego "Święto pieczonego ziemniaka". Wiele szkół zaszczycilo nas swoją obecnością. Po pokonaniu kilku, a nawet kilkunastu kilometrów, uczestnicy rajdu mogli pokazać swoją kreatywność w konkursach plastycznych. Powstały ziemniaczane pieczątki, ludziki z ziemniaków oraz rysunki, na których można poznać ziemniaczaną rodzinkę. Naszych gości przetestowaliśmy również w sprawności fizycznej. Slalom z ziemniakiem czy też zabawa "Przerzuć ziemniaka do sąsiada" cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Po wyczerpujących wyzwaniach, przyszedł czas na odpoczynek przy pieczonej kiełbasce, frytkach oraz cieście. Na zakończenie szkoły otrzymały pamiątkowy dyplom uczestnictwa i udały się w długą drogę powrotną.

          • Park linowy

            Wyprawa zakończona sukcesem !Nasi uczniowie podczas wycieczki do parku linowego,, Tarzania” w Szczecinie zmierzyli się ze swoimi słabościami i lękami.

            Odważni byliśmy w drodze do parku. Sytuacja uległa zmianie, kiedy stanęliśmy klika metrów nad ziemią a jeszcze te PRZESZKODY…. UFF…Nie było łatwo, niektórzy chcieli zrezygnować. Jednak zagrzewani do walki przez panią Beatę i panią Klaudię daliśmy radę. Uśmiechnięci i dumni z siebie zasiedliśmy do ogniska aby zjeść pieczoną kiełbaskę. Była to nauka współpracy i odpowiedzialności co doprowadziliśmy do perfekcji. Czekamy na kolejną wyprawę.

          • Festyn klas I "...aby było bezpiecznie"

            22 września uczniowie klasy I uczestniczyli w corocznym festynie pt. "...aby było bezpiecznie" organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Pyrzycach. Dzieci otrzymały prezenty, które pomogą zadbać im o własne bezpieczeństwo" kamizelki odblaskowe, opaski oraz odblaski na plecaki. Pierwszaki zaliczyły 12 stanowisk, przy ktorych czekali policjanci, strażacy, ratownicy, strażnicy miejscy, służba drodowa, służba celna oraz inspekcja transportu drogowego. Poznały pracę wszystkich tych służb, nauczyły się udzielać pierwszej pomocy, poznali najważniejsze znaki drogowe, a przede wszystkim zasady dbania o bezpieczeństwo własne i innych. Dzięki zaangażowaniu oraz wytrwałości dzieci, uzyskaliśmy certyfikat zdobycia podstawowej wiedzy w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach.

          • Akcja "Walka z Królem Śmieciem"

            19 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Walka z Królem Śmieciem” zorganizowanej przez p. Magdalenę Nizio i p. Joannę Malinowską. Uczniowie podzieleni na dwie grupy (klasy I-III i klasy IV-VII) aktywnie udzielali się podczas zbiórki i segregacji odpadów przyczyniając się do dbania o środowisko wokół szkoły oraz na wsi, w szczególności przy świetlicy wiejskie. Dzięki corocznej akcji uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie, jak ważna jest dbałość o środowisko oraz uświadomili sobie w jaki sposób człowiek może przyczynić się to zaniedbania przyrody.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Herb Polski
    • Godziny dzwonków

      Piątek 17.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 308807